Normy wprowadzane przez Unię Europejską dotyczące ograniczenia emisji CO2 nie tylko pobudzają świadomość Polaków w zakresie ochrony środowiska, ale również sprawiają, że w przypadku nowych budynków jednorodzinnych pojawiają się nakazy wprowadzania ekologicznych rozwiązań grzewczych. Obecnie coraz większym zainteresowaniem na rynku cieszą się kotły na pellet, które powinny zostać dobrane do powierzchni ogrzewanego domu. Oczywiście istnieją również inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę, np. dostępne miejsce w kotłowni czy sposób obsługi kotła. Przy wyborze warto również postawić na urządzenia pochodzące od renomowanych producentów, którzy nie tylko stawiają na jakość swojego wyrobu, ale również na jego wygodę użytkowania. Warto pamiętać, że jest to niezwykle ważna decyzja, która może wpłynąć na kolejne lata płacenia rachunków, dlatego warto zastanowić się, jaka powinna być moc cieplna w wybranym przez nas kotle.
Jaki piec na pellet wybrać do domu 120 m2?
Do powierzchni domu wynoszącej 120 metrów kwadratowych idealnie sprawdzi się piec na pellet o mocy użytkowej w przedziale 3,6 – 11,4 kW. Przykładem takiego produktu będzie model Edilkamin Cherie 11 Evo, który nie tylko ogrzeje pomieszczenie, w którym się znajduje, ale również zajmie się dystrybucją ciepłego powietrza do innych pomieszczeń. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi możliwe jest sterowanie nim na odległość. Kolejnym rozwiązaniem wartym uwagi jest piec Edilkamin Milla H12 z płaszczem wodnym, którego minimalna moc grzewcza wynosi 3,3 kW, natomiast maksymalna 12,4 kW. Piecyk automatycznie i w pełni samodzielnie potrafi rozpalić ogień z wykorzystaniem wbudowanej zapalarki – podobnie jest w przypadku zatrzymania pracy, dzięki czemu jest niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu.
Jaki piec na pellet sprawdzi się w domu do 150 m2?
Większa powierzchnia użytkowa wymaga od nas zdecydowanie większej mocy użytkowej, dlatego wybierając piec Edilkamin Myrna H15 zyskujesz na min. 3,3 kW i max. 15,3 kW. Wspomniany model dostępny jest z płaszczem wodnym w obudowie ceramicznej, dzięki czemu nie tylko zasili grzejniki i panele ogrzewania podłogowego, ale również pozwoli Ci cieszyć się ciepłą wodą użytkową. Piecyk jest również wyposażony w automatyczny system Leonardo, który zapewnia instalacji optymalne działania i oszczędności paliwa. W przypadku, gdy poszukujesz korzystnego rozwiązania grzewczego do swojej powierzchni możesz zdecydować się na model Thermorossi Slimquadro Idra Maxi, którego moc minimalna wynosi 4,9 kW, a moc maksymalna mieści się w granicy 14,3 kW. Kosz paleniskowy kotła wykonany jest z żeliwa, dzięki czemu mamy gwarancję trwałości oraz zwiększonej odporności na ogień.
Jaki piec na pellet do domu do 200 m2?
Dobrą decyzją będzie piec na pellet Thermorossi Dorica Idra 21 z płaszczem wodnym przeznaczony do pracy w układzie centralnego ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej. Zaletą wspomnianego modelu jest jego możliwość współpracy ze zbiornikiem buforowym i innymi źródłami ciepła w domu. Minimalna moc kotła wynosi 5,3 kW, natomiast maksymalna plasuje się w granicach 22,5 kW – jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne w codziennym użytkowaniu, a także wygodne i estetycznie się prezentujące. Rozwiązaniem wartym uwagi będzie również model Edilkamin BLADE2 H UP 22, którego przedział mocy waha się w granicy 5,4 – 22,8 kW. Wyposażony jest w palenisko ze stali i programator, dzięki któremu można swobodnie decydować o temperaturze w domu z wyprzedzeniem.
Jaki piec na pellet do domu do 250 m2?
Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem do wspomnianej przestrzeni będzie model Edilkamin BLADE2 H UP, którego moc wynosi od 5,4 do 22,8 kW. Urządzenie jest wyposażone w moduł Wi-Fi, dzięki któremu można swobodnie zająć się kontrolowaniem temperatury zdalnie.
Na większą powierzchnię najlepszym rozwiązaniem będzie kocioł Edilkami Laguna2 P 29, który pozwoli Ci oszczędzić na ogrzewaniu jednocześnie nie rezygnując z praktycznych rozwiązań. Minimalna moc paleniska wynosi 17,6 kW, natomiast maksymalna 28,2 kW. Prezentowany model przygotowany jest pod zastosowanie automatycznych systemów załadunku zarówno tych mechanicznych, jak i pneumatycznych.
Na który model pieca na pellet się zdecydujesz?