Kuchnia na drewno z piekarnikiem – TOP 5 modeli na 2023 rok

Kuchnia na drewno z piekarnikiem – Top 5 modeli na 2023 rok na podstawie wskazanej poniżej ofertyJest wiele elementów wyposażenia, które wyglądają klimatycznie i świetnie spełniają funkcje praktyczne. Należy do nich m.in. kuchnia na drewno z piekarnikiem. W naszym zestawieniu przedstawiamy top 5 modeli na 2023 rok.

La Nordica ROSETTA BII LIBERTY

Pierwsza propozycja, czyli La Nordica ROSETTA BII LIBERTY, ma niezwykły urok dzięki ręcznie tworzonym kaflom ceramicznym. Dodatkowe drzwiczki do popielnika, pozwalają usunąć zalegający popiół w dowolnym momencie. Mamy tu systemy czysta szyba i dopalania spalin. Ten ostatni zmniejsza zużycie drewna i emisję zanieczyszczeń. Piekarnik z termostatem pozwala kontrolować temperaturę wewnątrz.

La Nordica ROSETTA BII MAIOLICA

Kolejny model, czyli La Nordica ROSETTA BII MAIOLICA, posiada wielkoformatowe kafle ceramiczne, które nadają konstrukcji wyjątkowy urok. Podobnie jak poprzednia kuchnia na drewno z piekarnikiem, ta wyposażona jest w systemy czysta szyba i dopalanie spalin i jest równie mocna oraz wytrzymała.


Nordica ROSA 4.0 MAIOLICA

Następny model, czyli La Nordica ROSA 4.0 MAIOLICA ma większą moc niż poprzednicy. Wielkoformatowe kafle ze zdobieniem pasują do stylu rustykalnego. Kuchnia na drewno wyposażona jest w systemy: czysta szyba i dopalanie spalin. Piekarnik ma wysuwaną blachę i można tu regulować wysokość pieczenia. Istnieje także możliwość podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz.Model La Nordica ROSA 4.0 LIBERTY

Model La Nordica ROSA 4.0 LIBERTY to ten sam poziom pod względem parametrów i estetyki jak La Nordica ROSA 4.0 MAIOLICA. To kuchnia na drewno z piekarnikiem o dużej mocy. Wyposażona jest także w wysuwaną blachę do pieczenia z możliwością ustawienia różnej wysokości. Występuje tu opcja podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz.

La Nordica ROSA 4.0 Petra

Ostatni model, czyli La Nordica ROSA 4.0 Petra został wykonany z kamienia naturalnego, co zapewnia mu najnowocześniejszy wygląd ze wszystkich propozycji. Jego parametry są podobne do dwóch ostatnich modeli. Jest to również klasa energetyczna A+. Istnieje tu możliwość podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz.

Powyższe modele to sprawne sprzęty, które zmniejszają emisję zanieczyszczeń. Dzięki stylowej obudowie będą one doskonałym elementem aranżacyjnym w pomieszczeniach tradycyjnych i nowoczesnych.

Pytania i odpowiedzi

To jest tekst napisany w edytorze tekstowym.

 • Wkład kominkowy stalowy czy żeliwny?

  Nie ma jednej odpowiedzi, który lepszy stalowy czy żeliwny. Korpusy wkładów zrobione z żeliwa są tańsze i lepiej akumulują ciepło niż stalowe. Ale muszą być wykonane z żeliwa wysokiej jakości, a ścianki korpusu muszą być grube (8-10 mm), masywne i ciężkie. Korpus może być zrobiony ze skręcanych płyt żeliwnych lub monolityczny wykonany z jednego odlewu bez spawów i połączeń. Korpus odlewany jest bardzo szczelny, dzięki czemu powietrze nie napływa do paleniska w sposób niekontrolowany. Zaletami wkładów stalowych są przede wszystkim szczelność oraz duży wybór wzorów. Wkłady stalowe robi się ze specjalnej stalii o grubości 4-6 mm. Wkłady od renomowanych producentów są wykonywane ze stali odpornej na korozję i odkształcenia związane ze zmianą temperatury. Komora spalania we wkładach stalowych wyłożona jest szamotem lub wermikulitem. Korpus wkładu kominkowego, niezależnie od tego czy żeliwny, czy stalowy, jeśli będzie wykonany z kiepskiego materiału, po pewnym czasie ulegnie uszkodzeniu. Dotyczy to głównie wkładów o ściankach o małej grubości, które nagrzewają się nierównomiernie. Powstają wówczas duże naprężenia, które powodują pękanie żeliwa lub odkształcanie się stali. Najtrwalsze i najsolidniejsze są wkłady ciężkie, w tym przypadku waga ma znaczenie.

 • Czy kominek można zamontować w każdym domu?

  Obecnie kominki instaluje się niemal we wszystkich nowo budowanych domach. Stają się one, przy obecnych, stale rosnących cenach paliw, bardzo ekonomicznym i bardzo wydajnym źródłem ciepła. Stają się także główną ozdobą salonu. Kominek musi być podłączony do komina w sposób szczelny, przez który odprowadzane są spaliny. Każdy kominek musi mieć własny przewód dymowy o wymiarach dostosowanych do mocy i wielkości paleniska. Rodzaj kominka, a także jego wielkość i lokalizację najlepiej ustalić już na etapie projektowania domu. Można wówczas uwzględnić wszystkie wymagania techniczne co do wielkości komina, przyłącza powietrza do spalania, wzmocnić strop czy podłogę. W starych remontowanych domach, w których nie było kominka, można go zbudować, ale trzeba mu zapewnić tak jak w nowych budynkach odpowiednie warunki techniczne.

 • Jaki wkład kominkowy wybrać?

  Wszystko zależy od tego jakie są nasze oczekiwania. Czy będzie użytkowany okazjonalnie, dla poprawy nastroju i spędzenia przyjemnych chwil z rodziną i znajomymi, czy też będzie traktowany jako efektywne, ważne źródło ciepła w naszym domu. Jeśli ma to być efektywne źródło ciepła powinniśmy wrócić szczególną uwagę na parametry techniczne i użytkowe wkładu kominkowego. Dobrej jakości wkład kominkowy powinien być trwały i odporny na wielogodzinne działanie wysokiej temperatury (przystosowany do palenia ciągłego), a także jej nagłe zmiany. Powinien jeszcze przez wiele godzin po wygaśnięciu ognia, oddawać ciepło do otoczenia. Wymagania te spełniają wkłady żeliwne oraz stalowe z akumulacyjną komorą spalania lub akumulacją.

 • Jaką moc powinien mieć wkład?

  Wybierając wkład kominkowy szczególną uwagę zwracamy przede wszystkim na moc i sprawność urządzenia. Producenci podają moc nominalną wkładu, mierzoną podczas testów laboratoryjnych. Jest ona zdecydowanie bardziej miarodajna niż moc maksymalna, której nie uzyskujemy podczas normalnego użytkowania kominka. Jeżeli kominek ma być podstawowym źródłem ciepła, jego moc nominalna powinna odpowiadać zapotrzebowaniu na ciepło podane w dokumentacji projektowej budynku. Jeśli jej nie ma możemy przyjąć orientacyjne wartości - dla domów nowych, dobrze ocieplonych - 30-40 W/m3 - dla starszych domów ze słabą izolacją - 80-100 W/m3 Jeżeli kominek ma być jedynie dodatkowym, wspomagającym źródłem ciepła, jego moc nominalna może być zdecydowanie mniejsza. Producenci podają kubaturę lub powierzchnię, jaką jest w stanie ogrzać dany wkład kominkowy.