zoom_in
EKO
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

Wkład kominkowy KFD ECO 70 R + PREZENT

KFD
3 790,00 zł
Brutto

DARMOWA DOSTAWA   

Wkład kominkowy KFD ECO 70 R z szybą narożną. Konstrukcja stalowa z komorą spalania wyłożoną szamotem. Palenisko z rusztem żeliwnym i wyjmowanym pojemnikiem na popiół. System podwójnego spalania oraz system czysta szyba. Szyber manualny. Uchwyt zimna rączka. Doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz. Moc nominalna 13 kW.

W przypadku przedpłaty dowolne materiały montażowe o wartości do 420 zł GRATIS

Ilość

Wkład kominkowy KFD ECO 70 R szyba narożna żaroodporna łączona bez szprosa. Drzwi o nowoczesnym wyglądzie otwierane na bok. 

Konstrukcja dwupłaszczowa. Korpus wykonany ze stali wysokiej jakości. Komora spalania wyłożona szamotem, materiałem bardzo odpornym na wysokie temperatury oraz bardzo dobrze akumulującym ciepło. Jeszcze długo po wygaśnięciu ognia ciepło jest oddawane do pomieszczenia. Palenisko z rusztem żeliwnym i wyjmowaną szufladą na popiół. Na wyposażeniu nóżki z regulacją wysokości, ułatwiające ustawienie i wypoziomowanie wkładu.

Nowoczesny system podwójnego spalania zwiększający sprawność urządzenia oraz zmniejszający emisję zanieczyszczeń do środowiska. System czysta szyba z napowietrzaną kurtyną powietrzną oraz zjawisko pyrolizy utrzymują szybę przez bardzo długi czas w czystości.

Wkład kminkowy KFD ECO 70 R posiada bezpośrednie podłączenie powietrza do spalania z zewnątrz. Regulacja spalania odbywa się za pomocą jednego suwaka. Kominek możemy instalować w domach wyposażonych w wentylację mechaniczną - rekuperację.

27726.jpg

WYPOSAŻENIE I ZALETY

35600.jpg

1.TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Dwupłaszczowa konstrukcja wkładów ECO składa się z korpusu ze stali wysokiej jakości oraz paleniska wyłożonego szamotem. Szamot jest materiałem bardzo odpornym na wysokie temperatury oraz bardzo dobrze akumulującym ciepło, które jeszcze długo po wygaśnięciu ognia oddaje do pomieszczenia. Części wewnętrzne paleniska ulegające zużyciu można w bardzo prosty sposób wymienić na nowe. Stalowy szczelny korpus jest wzmocniony przetłoczeniami. Taka konstrukcja zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo obsługi przy ciągłym paleniu.

2.WYŻSZA SPRAWNOŚĆ GRZEWCZA

System podwójnego spalania oraz specjalna konstrukcja deflektora wydłuża drogę obiegu spalin. Podnosi to sprawność urządzenia (więcej ciepła z tej samej ilości drewna) oraz zmniejsza emisję zanieczyszczeń.

3.SZYBER

Szyber (dotyczy model ECO 70 oraz ECO 70 L/R) pozwala precyzyjnie regulować siłę ciągu w kominie. Podczas konserwacji szyber możemy w łatwy sposób zdemontować od strony paleniska.

4.KOMFORT OBSŁUGI I ŁĄTWA KONSERWACJA

Ruchomy ruszt i wyjmowany popielnik pozwala łatwo pozbyć się popiołu. Demontowalne części paleniska pozwalają na przeprowadzenie konserwacji bez konieczności demontażu całego paleniska.

5.PRECYZYJNE ZAMKNIĘCIE

Drzwiczki bokowane są precyzyjnym, niezawodnie działającym zamkiem z wygodną, ergonomiczną klamką. Zawiasy drzwiczek umożliwiają dokładną regulację.

6.PRECYZYJNA KONTROLA

Płynna regulacja wlotu powietrza pozwala na sterowanie mocą urządzenia (intensywność i szybkość spalania).

7.BEZPIECZEŃSTWO I PIĘKNY WIDOK OGNIA

Szyby wykonane są z żaroodpornej ceramiki odpornej na temperaturę do 800 st C oraz szoki termiczne. Dzięki systemowi "czysta szyba" oraz zjawisku pyrolizy szyba bardzo długo pozostaje czysta.

8.BEZPOŚREDNI WLOT POWIETRZA DO PALENISKA

Bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie kominka w budynkach energooszczędnych wyposażonych w wentylację mechaniczną. Regulacja spalania odbywa się za pomocą jednego uchwytu na przepustnicy powietrza.

9.NÓŻKI MONTAŻOWE

Nóżki z możliwością regulacji wysokości zapewniają szybki i łatwy montaż oraz wypoziomowanie wkładu.

DANE TECHNICZNE

 • moc nominalna: 13 kW
 • moc maksymalna: 7-16 kW
 • sprawność: 79,6 %
 • emisja CO (przy 13% O2): 0,06 %
 • szerokość całkowita: 706 mm
 • głębokość całkowita: 467 mm
 • wysokość całkowita:1861 mm
 • średnica wylotu spalin: 200 mm
 • średnica doprowadzenia powietrza: 100 mm
 • waga: 125 kg
 • maksymalna długość polan: 50 cm
 • do palenia ciągłego
 • gwarancja: 5 lat
 • spełnia normy: BlmSchV II
 • klasa energetyczna: A
 • spełnia wymagania Ekoprojekt

RYSUNEK TECHNICZNY

27713.jpg

KFD ECO 70 R

Opis

Spełnia kryteria Ekoprojektu
Tak
Moc nominalna
13
Do domów z rekuperacją
Nie
Szerokość fasady
do 80 cm
Wkłady kominkowe
Wkłady powietrzne
Otwieranie drzwi
Na bok
Kształt szyby
Szyba narożna prawa
Dolot powietrza z zewnątrz
Tak
Konstrukcja
stalowa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę P.P.H.U. "Czary Mary" Krzysztof Cichosz, Widoradz 60, 98 – 300 Wieluń w celu odpowiedzi na zapytanie ofertowe. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i realizacji usługi. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

 
 

Prześlij nam swój numer - oddzwonimy!