zoom_in
EKO
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

Wkład kominkowy KFD LINEA V 1080 3.0 + PREZENT

KFD
12 990,00 zł
Brutto

DARMOWA DOSTAWA   

Wkład kominkowy KFD LINEA V 1080 3.0 z pionową szybą nowoczesną z rastrem (przyciemniana po brzegach). Drzwi o konstrukcji bezramowej podnoszone do góry oraz do czyszczenia uchylane na zawiasach. Konstrukcja stalowa z komorą spalania wyłożoną szamotem. Nowoczesne palenisko bezrusztowe z możliwością "dopalania na popiele". System podwójnego spalania oraz system czysta szyba. Doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz. Moc nominalna 14 kW.

W przypadku przedpłaty dowolne materiały montażowe o wartości do 1550 zł GRATIS

Ilość

Wkład kominkowy KFD LINEA V 1080 3.0 szyba pionowa nowoczesna z rastrem (przyciemniana po brzegach). Drzwi o konstrukcji bezramowej podnoszone do góry oraz do czyszczenia uchylane na zawiasach. 

Konstrukcja dwupłaszczowa. Korpus wykonany ze stali wysokiej jakości. Komora spalania wyłożona szamotem, materiałem bardzo odpornym na wysokie temperatury oraz bardzo dobrze akumulującym ciepło. Jeszcze długo po wygaśnięciu ognia ciepło jest oddawane do pomieszczenia.

Nowoczesne palenisko bezrusztowe umożliwiające "dopalanie na popiele". Takie spalania zapewnia bardzo dokładne wypalenie drewna oraz minimalną ilość popiołu.

Nowoczesny system podwójnego spalania, który wraz z deflektorem zwiększa sprawność urządzenia oraz zmniejsza emisję zanieczyszczeń do środowiska. System czysta szyba z napowietrzaną kurtyną powietrzną oraz zjawisko pyrolizy utrzymują szybę przez bardzo długi czas w czystości.

Wkład kminkowy KFD LINEA V 1080 3.0 posiada bezpośrednie podłączenie powietrza do spalania z zewnątrz. Regulacja spalania odbywa się za pomocą jednego suwaka. Kominek możemy instalować w domach wyposażonych w wentylację mechaniczną - rekuperację.

28039.jpg

WYPOSAŻENIE I ZALETY

35610.jpg

1.TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Płaszcz zewnętrzny wykonany jest ze stali wysokiej jakości. Palenisko wyłożone jest szamotem, materiałem bardzo odpornym na wysokie temperatury oraz bardzo dobrze akumulującym ciepło, które jeszcze długo po wygaśnięciu ognia jest oddawane do pomieszczenia. Części wewnętrzne paleniska ulegające zużyciu można w bardzo prosty sposób wymienić na nowe. Taka konstrukcja zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo obsługi przy ciągłym paleniu. Wkład wyposażony jest w specjalną kasetę zabezpieczającą mechanizm podnoszenia, która równocześnie zapobiega przedostawaniu się dymu do okapu. Szyba żaroodporna wykonana z przezroczystej ceramiki odpornej na temperaturę do 800 st C oraz szoki termiczne. 

2.WYŻSZA SPRAWNOŚĆ GRZEWCZA

Nowoczesny system podwójnego spalania oraz specjalna konstrukcja deflektora spalin zostały tak opracowane by maksymalnie zwiększyć sprawność grzewczą. Deflektor powoduje wytworzenie zawirowań polepszających przemieszczanie się spalin, a tym samym osiągnięcie czystszego i wydajniejszego spalania. Cząstki, które w zwykłych wkładach uchodzą do komina ulegają dopaleniu. Efektem tego jest uzyskanie większej ilości ciepła oraz mniejsze zużycie drewna.

3.TERMOSTATYCZNA KONTROLA OGNIA

Wkłady LINEA posiadają termostat automatycznie regulujący dopływ powietrza w zależności od temperatury w komorze spalania. Dzięki takiemu rozwiązaniu utrzymywana jest automatycznie stała wydajność grzewcza. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania kominka, wydłuża czas palenia i oszczędza opał.

4.KOMFORTOWA OBSŁUGA

Precyzyjny mechanizm otwierania drzwi umożliwia łatwe i ciche podnoszenie i opuszczanie szyby jednym ruchem ręki. We wkładach KFDesign można również palić przy otwartym palenisku i cieszyć się wspaniałą wizją ognia. W opcji dodatkowej wkład może zostać wyposażony w system elektrycznego podnoszenia drzwi za pomocą pilota.

5.IDEALNY WIDOK OGNIA

Nowoczesne wzornictwo oraz drzwi o konstrukcji bezramowej nie przesłaniające paleniska. Piękną wizję ognia zawdzięczamy obiegowi powietrza wewnątrz paleniska oraz efektowi pirolizy. Czyszczenie szyby staje się bardzo sporadyczne

6.WYGODNY MONTAŻ

Każdy wkład wyposażony jest w zestaw uchwytów ułatwiających przenoszenie.

7.REGULACJA WYSOKOŚCI NÓŻEK

Dzięki specjalnej konstrukcji wysokość podstawy może być w prosty sposób regulowana w zakresie 130-430 mm. Każda z nóżek posiada osobną precyzyjną regulację co umożliwia łatwe ustawienie i wypoziomowanie kominka.

8.BEZPOŚREDNI DOPROWADZENIE POWIETRZA DO PALENISKA

Wkłady KFDesign LINEA wyposażone są w bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w budynkach energooszczędnych wyposażonych w wentylację mechaniczną. Regulacja spalania odbywa się za pomocą jednego uchwytu na przepustnicy powietrza.

9.KOMFORTOWA OBSŁUGA

Łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby (podczas mycia). Szyba jednym ruchem uchyla się na zawiasach, a następnie automatycznie unosi tak, aby podczas mycia nie trzeba było się schylać.

10.PRZYDATNE AKCESORIA

Każdy wkład wyposażony jest w komplet rękawic, uchwyt "zimna rączka" oraz w specjalną szufelkę na popiół. 

DANE TECHNICZNE

 • moc nominalna: 14 kW
 • moc regulowana: 6-16 kW
 • sprawność: 78 %
 • waga: 240 kg
 • średnica wylotu spalin: 250 mm
 • średnica doprowadzenia powietrza: 125 mm
 • szerokość całkowita: 940 mm
 • głębokość całkowita: 539 mm
 • wysokość całkowita: 1700 mm
 • emisja CO (przy 13% O2): 0,1 %
 • maksymalna długość polan: 60 cm
 • producent: KFD Polska
 • gwarancja: 5 lat
 • spełnia normy: BlmSchV II
 • klasa energetyczna: A
 • spełnia wymagania Ekoprojekt

RYSUNEK TECHNICZNY

28038.jpg

KFD LINEA V 1080

Opis

Spełnia kryteria Ekoprojektu
Tak
Moc nominalna
14
Do domów z rekuperacją
Tak
Szerokość fasady
do 100 cm
Wkłady kominkowe
Wkłady powietrzne
Otwieranie drzwi
Do góry
Kształt szyby
Szyba pionowa
Dolot powietrza z zewnątrz
Tak
Konstrukcja
stalowa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę P.P.H.U. "Czary Mary" Krzysztof Cichosz, Widoradz 60, 98 – 300 Wieluń w celu odpowiedzi na zapytanie ofertowe. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i realizacji usługi. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

 
 

Prześlij nam swój numer - oddzwonimy!